• CZ
 • EN
 • Navrhujeme nové náměstí / nenáměstí v Břasech

  Nedaleká obec nás oslovila se zajímavým zadáním. Požadavek na úpravu vstupní části nového volnočasového areálu jsme se rozhodli pojmout jako nové náměstí, které dosud obci chybí.

  11. 7. 2019 v 13:03

  Obec Břasy má užasné plány a vize, a také jich již mnoho dokázala naplnit. Nedávno otevřený volnočasový areál Ultramarinka, využívající brownfield ve strategické části obce, je toho jasným důkazem. Nás oslovili s požadavkem na vytvoření důstojného vstupního předprostoru pro tento areál. Území bylo do značné míry určeno nedávnými investicemi a parkovacích ploch a navazujících komunikací. Na první pohled se zdálo, že tam nebude moc co řešit, nicméně po větším zahloubání do tématu se otevřel prostor ohromných možností, a také důležitého tápání, slepých uliček a tvůrčích krizí, tedy jevů nezbytných  pro zdárný výsledek.
  Jedno je však jasné od počátku,a ani zatím se to nejeví jinak. Vstupní prostor bude něčím více, než jen vstupní zónou nového městského "sportovního parku", ale bude hrát roli nového náměstí, které obci dosud chybí. Poloha ve strategické části obce tomu dává značné předpoklady, a navazující areál Ultramarinka využívání prostoru synergicky posílí.
  Bavá nás také industriální kontext, a alespoň malé relikty původní továrny, které návrhu dávají předem do vínku výrazný kontext.

  Menu