• CZ
 • EN
 • Skica hospody v areálu automatických mlýnů v Pardubicích

  Jedna rychlá "skica" hospody z letošní zimy je naším příspěvkem k velmi ambiciozního projektu na rozšíření městkého centra Pardubicích o jeden navazující brownfield.

  11. 7. 2019 v 13:30

  Na přelomu roku jsme zpracovávali ideovou studii, nebo spíš rychlou skicu, přestavby malé budovy v srdci industriálního areálu automatických mlýnů. Lokalita na samém okraji historického centra města se brzy stane významným ohniskem městského života.  Zadání bylo velkorysé, dokonce cíleně vyzývalo k překračování navyklých postupů ve jménu nalezení silné myšlenky hospody s otevřeným grillem, která by se dala dále rozvíjet. 
  Okolní budovy, ať už ty stávající, nebo plánované, navrhují či rekonstruují různí architekti, včetně řešení veřejných prostor areálu, resp. dvou nových náměstí (jejich aktuální návrhy jsou schematicky zakresleny ve skicách jako okolní kontext, jedná se o: atelier Zette, Přikryl-Prokš architekti, Jan Šépka, Transat architekti). 
  Do plánovaného náměstí jsme zasáhli zahloubením amfiteátru, který by vytvořil zklidněné místo v srdci areálu. Zahloubení do terénu objekt pomyslně ukotvuje a posiluje relevanci jeho pozice mezi nesouměřitelně většími sousedy. Budova sice zůstává malá, ale významem hlavní výkrmny rozhodně není zanedbatelná - s prázdným žaludkem je kvalitní architektura vždy až na druhém místě.

   

  Menu